Projelerim

2016 Moskova : YE’S OTEL

Bina Yönetim Sistemleri (BYS/BMS) Yazılım ve Devreye Alma (Sıemens DESIGO )

2016 Moskova : SKOLKOVO INNOVATION CENTER

Isı Merkezi Yazılım (Scheider Electric Smart Struxure )

2015 Moskova : AVIAPARK AVM

Avrupa’nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezinde bulunan 712 mağaza için elektrik faturalandırmasını gerçekleştiren otomasyon yazılımı sıfırdan geliştirilmiştir. Web uygulaması olarak tasarlanan sistem, Modbus arayüzü ile sayaçlardan okunan tüm değerleri anlık olarak gösterebildiği gibi excel formatında istenen tarihler aralığında rapor olarak da sunabilmektedir. (Python, JavaScript, Flask, HTML, Mako, Modbus)

2014 Gebze : ÇELİKEL ALÜMİNYUM

Fabrikada bulunan alüminyum eritme fırınlarından 800 derecelere varabilen sıcaklıklarda ve görece yüksek basınçta baca gazı havaya salınmaktaydı. Bu gazların sıcaklığından gerikazanım ile binanın ısıtmasına katkıda bulunmak amacıyla ekonomizer olarak mekanik sistem kurulmuştur. Bu mekanik sistemin otomatik çalışması çok özel saha cihazları ve çok kritik bir senaryo ile tarafımca gerçekleştirilmiştir. Türkiye’nin en karmaşık ekonomizer sistemi olarak dikkat çekmiştir. Ayrıca böyle bir endüstriyel proje için bina yönetim sistemin kullanılmış olması da sistemin ilginç yanlarından biridir. (Automated Logic, WebCTRL)

2013 İstanbul : LIV HOSPITAL

Türkiye’nin ilk lüks sınıf hastanesinin BMS tasarımı, yönetimi ve devreye alınması (Siemens DESIGO)

2012 Gebze : ALARKO CARRIER

Bina yönetim sistemleri departmanında , teklif hazırlama aşamasında kullanılmak üzere otomasyon konfigürasyonu çıkarma ve vana seçim yazılımları geliştirilmiştir. (Python, Wx)

2011 Sakarya : KROMEL MAKİNA

Hollanda’da Almanlar tarafından kurulan çok daha büyük bir sistemin benzeri olarak Türkiye’nin ilk beyaz peynir üretim hattı mekanik olarak gerçekleştirilmiştir. Otomasyonu ise PLC ile yürütülmüş olup senaryosunda “durum makinaları” yaklaşımı tercih edilmiştir. Mevcut durum makinaları anlayışına “süper durum” adını verdiğim yeni bir açılım getirerek sistemin modüler yapıda çalışabilmesi sağlanmıştır.

 

Reklamlar
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: